Poprzedni temat «» Następny temat
Labirynt fauna / Laberinto del fauno, El (2006)
Autor Wiadomość
Goran69 

Wysłany: 2008-02-05, 00:32   Labirynt fauna / Laberinto del fauno, El (2006)

------------------------------------------------------------

Jest rok 1944. Mimo zakończonej wojny domowej, hiszpańscy partyzanci ciągle walczą w górach. Faszystowski i bezwzględny generał Franco (Doug Jonesi) prowadzi jeden z punktów mających na celu wymordowania wszystkich buntowników. Właśnie do niego przyjeżdża żona w ciąży (Ariadna Gil) i dwunastoletnia pasierbica Ofelia (Ivana Baquero). Najmłodsza niezbyt lubi swego ojczyma i stara się o nim zapomnieć uciekając do świata baśni. Pomaga jej w tym niecodzienna i wyśniona okolica, a dokładniej magiczny, opuszczony ogród znajdujący za wiejską posiadłością ojczyma. jakby tego było mało, w jego wnętrzu znajduje się niesamowity labirynt. staje się on ulubionym miejscem małej Ofelii, w którym ratuje się przed okrucieństwem i sadyzmem wojny. Niespodziewanie spotyka w nim Fauna, strażnika magicznego królestwa. szybko również wychodzi na jaw, że dziewczynka jest zaginionym wcieleniem księżniczki, córki władców owej krainy. Jednak, aby się tam dostać musi udowodnić, że jest godna tronu w trzech śmiertelnie trudnych próbach. W międzyczasie jej matka poważnie choruje, ale Ofellia nie może zaprzestać podjętego obowiązku, gdyż ma czas do nadejścia pełni. Nie wie, że najgorsze dopiero przed nią.

Ariadna Gil : Carmen
Ivana Baquero : Ofélia
Sergi López : Kapitan Vidal
Maribel Verdú : Mercedes
Doug Jones : Faun / Blady mężczyzna
Álex Angulo : Doktor Ferreiro

------------------------------------------------------------

*W ten film trzeba się wczuć, ponieść się wyobraźni, nie to co widać, tylko głównie, to co odczuć można oglądając ten film, bardzo mnie zainsteresowało. Polecam*

dKc

Wysłany: 2008-02-06, 16:43   

A ja nie rozumiem czemu wszędzie zachwyt na temat tego filmu. Może mi to ktoś wytłumaczyć? Owszem pare scen było fajnych, jednak jakiś taki ten film... nie wiem... za bardzo hollywódzki?:P

kketrab 

Wysłany: 2008-12-26, 14:49   

Hollywoodzki?? Oj ty bym się nie zgodził. On jest inny niż te amerykańskie popisówki efektami. Tu tez jest sporo efektów, ale film wciąga fabuła i tajemniczością. Del Toro jak zwykle mnie zachwycił:)

"there is something, I see in you. it may kill me. I want it to be true."

Megan 

Wysłany: 2009-11-03, 20:45   

Rewelacyjny, jeden z moich ulubionych filmów. Magiczny, ma "to coś". Ogląda się go z przyjemnością!

V jak Vendetta

Odpowiedz do tematu