Poprzedni temat «» Następny temat
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008)
Autor Wiadomość
Goran69 

Wysłany: 2008-02-18, 00:21   Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008)

------------------------------------------------------------

Data premiery: 2008-05-22 (Polska), 2008-05-21 (Świat)

Produkcja: USA
Gatunek: Przygodowy

Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: David Koepp, George Lucas
Zdjęcia: Janusz Kamiński
Muzyka: John Williams

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela (Jim Broadbent), że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

Harrison Ford : Indiana Jones
Cate Blanchett : Irina Spalko
Karen Allen : Marion Ravenwood
Shia LaBeouf : Mutt Williams
Ray Winstone : 'Mac' George McHale
John Hurt : Profesor Oxley
Jim Broadbent : Dean Charles Stanforth
Igor Jijikine : Dovchenko
Joel Stoffer : Taylor
Alan Dale : Generał Ross
Neil Flynn : Smith
V.J. Foster : Minister
Sasha Spielberg : Slugger
Nicole Luther : Kelnerka
Sophia Stewart : Nastolatka w Malt Shop
------------------------------------------------------------

janos 
rasowy kundel

Wysłany: 2008-02-19, 02:52   

jest ktoś kto nie czeka na ten film? mam nadzieję, że będzie lepsze jeszcze od piratów z karaibów, zarobi więcej i na dobre powróci kino przygodowe:D

Dedek 
--> 23 <--

Wysłany: 2008-02-19, 19:54   

Mam nadzieje, ze nie zniszcza "legendy". Pamietam, ze poprzednie czesci byly przeze mnie b. czesto ogladane (mialem na kasecie, heh) w podstawowce. ;)

Crazyol
Wojenny Maniak :D

Wysłany: 2008-05-25, 10:47   

Film świetny, jestem zadowolony i nie zawiodłem się. Indiana Jones IV jest porządną kontynuacją poprzedniej trylogii. Ja akurat wychowałem się na Indianie :blush: więc powrót do przeszłości zrobił na mnie ogromnie miłe wrażenie ;)
Polecam ten film wszystkim, którzy w kinie chcą się przede wszystkim dobrze bawić a nie dołować :)

Goran69 

Wysłany: 2008-06-16, 13:15   

I ja wreszcie znalazłem czas na obejrzenie "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki ", kolejna znakomita część przygód Indiana. Film na pewno pozytywnie mnie zaskoczył, dużo akcji jak na Jonesa przystało :) ciekawe legendy i rewelacyjna fabuła wraz z obrazowaniem jej, ale to nic dziwnego gdy reżyserem jest Steven Spielberg.
Indiana i lodówka, tego motywu chyba nikt nie zapomni oglądając tą część :P
Odbiega może pod jednym względem ;) od poprzednich przygód, ale wg. mnie nie jest to żaden minus, a bardzo odważny krok, który cenię.
Przede wszystkim ogląda się miło i przyjemnie i czeka na efekt kulminacyjny :)
Z lekkością filmu, polecam wszystkim.

A przyglądając się komentarzom na wszelakich serwisach zauważyć można, że ta cała czaszka nie tylko namieszała Oxley'owi ale i fanom przygód.. mi się podobało :ok:

kketrab 

Wysłany: 2010-01-04, 22:21   

Hmmm mnie film nie zachwycił. Były momenty ciekawe, ale ogólnie film był jakis taki bezpostaciowy, do tego Ford w podeszłym wieku. Nie to nie to co wcześniejsze części. 5/10

"there is something, I see in you. it may kill me. I want it to be true."

Odpowiedz do tematu