Poprzedni temat «» Następny temat
Eva Longoria Parker
Autor Wiadomość
seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-08-29, 22:02   Eva Longoria Parker

------------------------------------------------------------

prawdziwe nazwisko: Eva Jacqueline Longoria
miejsce urodzenia: Corpus Christi, Teksas, USA
data urodzenia: 1975-03-15

Jest najmłodszą z czterech sióstr i - w co nie chce się aż wierzyć – w rodzinie była "brzydkim kaczątkiem", jako jedyna miała bowiem ciemne oczy i włosy. Z tego też powodu długi czas myślała, że jest adoptowana. O swojej urodzie mówi: "Jestem późnym kwiatem, wyładniałam późno i sukces osiągnęłam w wieku 30 lat. Cieszę się jednak, że nie mam tego wszystkiego od początku, ponieważ bardziej doceniam to co w końcu dostałam".

Od dziecka pociągało ją aktorstwo, jednak rozwijać się w tym kierunku zaczęła dopiero po szkole średniej. Zapisała się na Texas A&M University w Kingsville, gdzie zdobyła licencjat z kinoznawstwa (Kinesiology). Po collage’u miała robić karierę naukową, jednak wcześniej wzięła udział w konkursie talentów, który zawiódł ją aż do Los Angeles. Tam niemal natychmiast została dostrzeżona.

W 2000 roku gościnnie wystąpiła w serialu dla młodzieży "Beverly Hills 90 210". Jednak na popularność musiała zaczekać do angażu w operze mydlanej "Żar młodości". Dwa lata występów w tym serialu zostały uhonorowane nagrodą dla najlepszej aktorki przez American Latino Media Arts.

W 2003 roku wystąpiła w kryminale "Snitch’d". W 2004 w dramacie kryminalnym "Carlita’s Secret" zagrała tytułową rolę.

Warto także wspomnieć, że w 2003 roku błyszczała w programie "Hot Tamales Live: Spicy, Hot and Hilarious". Program ten nie tylko prowadziła, ale także współprodukowała.

Jeszcze w 2003 roku obsadzono ją w roli detektyw Glorii Duran w serialu "Obława". Bardzo szybko jednak zakończono jego produkcję i jak się okazało, było to dla Longorii zrządzenie losu. Mogła bez przeszkód zaangażować się w kolejny projekt - gigantyczny przebój.

- Jak tylko przeczytałam scenariusz, wiedziałam, że to coś niezwykłego. Jego twórca zapytał, co myślę o całym scenariuszu. Powiedziałam mu, że nie mam pojęcia, ponieważ przeczytałam tylko moją rolę. Zaczął się śmiać i powiedział, że mnie angażuje. Pomyślał pewnie, że moja odpowiedź była idealnie w stylu Gabrielle – opowiadała potem Longoria, którą zaangażowano do roli Gabrielle Solios w "Gotowych na wszystko".

Premiera serialu odbyła się w październiku 2004 roku i od początku był to olbrzymi hit. Najmłodsza w gronie gospodyń domowych Gabrielle jest także uważana za najseksowniejszą. Eva cieszy się swoją kobiecością: "Uwielbiam być kobietą. Podoba mi się seksualność jaką emanujemy. Ale najlepsza w byciu kobietą jest władza jaką mamy nad facetami".

Oprócz występów w serialu Longoria znajduje czas na inne projekty. W 2004 roku zagrała w filmach "Medium" oraz "Senorita Justice", w 2005 w "Harsh Times" i "Hustler's Instinct".

Wybrana filmografia:

Nawiedzona narzeczona (Over Her Dead Body) - 2008 ..... Kate
Foodfight! - 2007 ..... Lady X (głos)
Strażnik (The Sentinel) - 2006 ..... Jill Marin
Ciężkie czasy (Harsh Times) - 2005 ..... Sylvia,
Medium (The Dead Will Tell) - 2004 ..... Jeanie
Gotowe na wszystko (serial) (Desperate Housewives) - 2004 ..... Gabrielle Solis

------------------------------------------------------------

Odpowiedz do tematu